Frasier.sk - slovenská fan stránka o sitcome

Frasier.sk

slovenská fan stránka o populárnom sitcome
Informácie o sitcome

Informácie o sitcome Frasier

Frasier je americký sitcom vysielaný televíziou NBC v rokoch 1993 - 2004, ktorý vznikol ako spin-off inej situačnej komédie Cheers. Frasier patrí medzi najúspešnejšie spin-off seriály v televíznej histórii.

Dej sa krúti okolo piatich hlavných postáv, ktoré stvárňujú herci Kelsey Grammer (Frasier Crane), David Hyde Pierce (Niles Crane), John Mahoney (Martin Crane), Jane Leeves (Daphne Moon) a Peri Gilpin (Roz Doyle). Medzi hlavné postavy by sme ešte mohli počítať Martinovho psa Eddieho, ktoré stvárnili dvaja psíci Moose a neskôr jeho syn Enzo.

Pôvodný seriál Cheers, bol vysielaný v rokoch 1982 - 1993, kde sa herec Kelsey Grammer v postave Frasiera Cranea objavil v roku 1984, v 3. sérii (a hral až do konca). Kelsey Grammer teda postavu Frasiera Cranea hral celých 20 rokov (Cheers: 1984 - 1993, Frasier: 1993 - 2004), čo je časovo jedna z najdlhších úloh v histórii kinematografie vôbec.

Pozrieť si sitcom Cheers nie je nutné, pretože v sitcome Frasier sa dej odohráva na inom mieste a v inom čase, jedinou postavou, ktorá pravidelne hrávala v oboch sitcomoch je iba Frasier Crane. Pre pochopenie viacerých udalostí v sitcome Frasier však nie je na škodu si najprv pozrieť Cheers.

Frasier na webe

Frasier na csfd.cz

Frasier na imdb.com