Frasier.sk - slovenská fan stránka o sitcome

Frasier.sk

slovenská fan stránka o populárnom sitcome
Frasierove ženy
V tomto zozname sa nachádzajú ženy, s ktorými sa Frasier zoznámil za účelom randenia alebo v sitkome s nimi randil alebo sa aspoň o to pokúšal. V skutočnosti ich bolo ešte o niečo viac, nie sú tu zmienky o tých, ktoré boli len spomenuté, bez toho, aby sa objavili v nejakej epizóde alebo sa Frasier s nimi zoznámil pomocou zoznamovacej kancelárie, ktorú vlastní Charlotte (viď dole).

1x07 Catherine

Catherine S Catherine sa Frasier zoznámil prostredníctvom svojej show, do ktorej zavolal jej priateľ Mark, pretože bol nerozhodný vo svojom vzťahu s Catherine. Frasier mu poradil, Mark si jeho radu zobral k srdcu a rozišiel sa s Catherine. Tá prišla na druhý deň do štúdia, aby Frasierovi vynadala, ale keď jej Frasier vysvetlil, že si ju Mark nechával len ako zadné dvierka, tak sa rozplakala. Frasier sa ju snažil upokojiť, čo postupne viedlo k tomu, aby sa zblížili a začali spolu randiť. Všetko prebiehalo hladko, čo sa však nepáčilo Nilesovi, pretože bol názoru, že Frasier porušil zásadu, že lekár by si nemal začínať so svojimi pacientmi. Frasier to rezolútne popieral, pretože Catherine nebola jeho pacientkou, ale jedného dňa, keď bola u neho a malo dôjsť k intímnostiam, tak Frasierovi prišlo zle od žalúdka, čo sa mu stávalo, keď mal porušiť svoje zásady. Hoci sa Catherine snažila vzťah nejako zachrániť, ale keď videla, že to k ničomu nespeje, tak sa s Frasierom v tom momente rozišla.

Catherine stvárnila herečka Amanda Donohoe, ktorá sa mihla v seriáli Ally McBealová a zahrala si vo filmoch Vtáky v tŕní - Stratené roky, Klamár, klamár a Vesmírna pechota 3.

1x14 Kristina Harper

Kristina Harper Kristina si Frasiera vydražila na jednej akcii, ktorej sa zúčastnili osamelí muži. Frasierovi sa tento druh "zábavy" nepozdával, ale keď po akcii uvidel Kristinu, tak si s ňou rád dal rande. Tá k nemu prišla domov aj s jej dcérou, pretože si potrebovala niečo vybaviť a dcéru jej nemal kto postrážiť. Frasier nebol príliš nadšený, pretože Rebeka bola typické pubertálne dievča a jej správanie mu liezlo na nervy. Postupne sa však skamarátili a Rebeka Frasierovi prezradila zopár "pikošiek" o jej mame a jej výchove. Keď sa Kristina vrátila, tak Frasier jej začal vyčítať jej správanie k dcére, na čo mu Kristína dokázala, že Rebeka si prakticky všetko vymyslela. Frasier zistil, že sa nechal oklamať a bolo aj po rande.

Kristinu stvárnila herečka Claire Stansfield, ktorá si zahrala aj v seriáli Akty X a Xena.

1x16 Lilith Sternin

Lilith Sternin Lilith je Frasierova bývalá manželka, druhá v poradí. Na pohľad chladná a tak sa aj správa. Spolu s Frasierom majú syna Fredericka, vďaka ktorému sa raz za čas stretávajú. Lilith, podobne ako Frasier, sa venuje psychiatrii a psychológii, napriek tomu nemá problém si Frasiera často doberať, čomu sa nevyhol ani Frasierov brat Niles a čiastočne ani ostatní členovia rodiny. Hoci Lilith s Frasierom boli rozvedení, občas nastali situácie, keď mali k sebe bližšie, postupne sa ich vzťah zlepšoval a na konci sitkomu sa v dobrom rozišli. Frasier často s Lilith debatoval o psychiatrických a psychologických problémoch, pretože ju uznával ako odborníčku v obore.

Lilith si zahrala herečka Bebe Neuwirth, ktorá si zahrala v seriáli Zákon a poriadok, ukázala sa v jednej epizóde seriálu Star Trek: Nová generácia a vidieť sme ju mohli aj vo filme Jumanji.

1x20 Carrie

Carrie S Carrie sa Frasier zoznámil v obchode s oblečením, kde pracovala ako predavačka a pomohla mu prí nákupe. Sympatie medzi nimi boli od začiatku a Frasier uvažoval nad vzťahom, čomu bola naklonená aj Carrie, ale Frasierovi tak trochu prekážal ich vekový rozdiel, nepáčilo sa mu, že bol od nej o dosť starší, čo nakoniec viedlo k ukončeniu akýchkoľvek ďalších pokusov o zblíženie.

Carrie si zahrala herečka Sara Melson, ktorú sme mohli vidieť mihnúť sa v seriáloch Beverly Hills 90210 a Ženatý so záväzkami.

2x08 Madeline Marshall

Madeline Marshall S Madeline sa Frasier zoznámil prostredníctvom jedného časopisu, kde Madeline bola v rebríčku 50 najpopulárnejších osobností Seattle. Zapáčila sa mu a na naliehanie Roz jej zavolal. Ako sa stretli, postupne vznikli medzi nimi sympatie a vyzeralo to na sľubný vzťah. Rozhodli sa odcestovať na spoločnú dovolenku na ostrov Bora Bora, kde zhodou okolností dovolenkovala aj Lilith so svojim novým priateľom. Frasier nemohol rozdýchať, že jeho bývalá manželka je tam s iným chlapom, rástla v ňom žiarlivosť a rovnako chcel vzbudiť žiarlivosť aj u Lilith, čo sa mu však neporadilo, ale podarilo sa mu odplašiť Madeline.
Po návrate z Bora Bora sa ich vzťah zdal byť v troskách, ale Madeline mu dala ešte šancu vzťah zachrániť. Prišla k Frasierovi domov, vysvetlili si to a zmierili sa. Madeline mu zároveň vysvetlila, že mala zlé skúsenosti v predchádzajúcich vzťahoch, keď jej partneri ešte nemali vysporiadanú minulosť. Frasier ju ubezpečil, že z jeho strany je všetko v poriadku, ale ako odišiel odpratať Eddieho do susednej izby, aby im nezavadzal, tak sa neočakávane objavila Lilith, ktorá chcela, aby jej Frasier požehnal v jej novom vzťahu, ktorý plánovala pretaviť do manželstva. Madeline stratila nervy a narýchlo odišla z Frasierovho bytu bez toho, aby sa s ním rozlúčila a viac sa už neobjavila.

Madeline si zahrala herečka JoBeth Williams, ktorú sme mohli vidieť vo filmoch Blázni vo väzení, Poltergeist, Deň po, či Stoj, lebo mamička vystrelí!

2x15 Honey Snow

Honey Snow Honey Snow je spisovateľka, ktorú Frasier ani nepoznal a aj tak ju nemohol ani vystáť. lebo jej knihy považoval za braky. Daphne ju však rada čítala a Frasiera donútila, aby jej zohnal autogram od nej. Frasier veľmi nerád zobral knihu a odišiel s Roz na autogramiádu, kde od nej chcel, aby mu od Honey zabezpečila autogram, lebo on sa nechcel ponížiť, aby si ten autogram vypýtal sám. Honey sa však chcela s Frasierom zoznámiť a ten zistil, že v skutočnosti je to veľmi pekná žena. Začali spolu randiť, a Honey ho požiadala, či by nenapísal predslov k jej novej knihe. Frasierovi sa do toho moc nechcelo, a priznal sa jej, že ten predslov nenapíše, lebo nepovažuje tú knihu za dobrú. Honey sa mu priznala, že ju veľmi priťahuje jeho úprimnosť, a tak Frasier v domnení, že na ňu zapôsobí ešte viac, začal kritizovať všetky jej knihy, čo prehnal, lebo Honey sa urazila a rázne s ním ukončila vzťah.

Honey si zahrala herečka Shannon Tweed, ktorá si zahrala v seriáli Pobrežná hliadka, Parker Lewis neprehráva, či Ženatý so záväzkami.

3x07 Kate Costas

Kate Costas S Kate začal Frasier randiť po dlhej a tŕnistej ceste, keď sa s ňou, ako s novou manažérkou stanice, sprvu neznášal a vládli medzi nimi veľmi napäté vzťahy, kvôli ktorým Kate dočasne zmenila Frasierov vysielací čas na nočné hodiny. Počas jednej hádky v jej kancelárii, keď sa Frasier snažil zjednať vyššie platy pre zamestnancov stanice, sa začali spontánne bozkávať. Oboch prekvapilo, čo spravili a Kate Frasiera vyhodila z kancelárie. Jemu to však nedalo, chcel od nej vysvetlenie, čo sa vlastne stalo a postupne sa dopracovali k tomu, že začali spolu randiť. Svoj vzťah tajili, dokonca ani Roz o tom netušila. Počas jedného vysielania, keď Frasier a Kate boli v štúdiu sami, omylom do éteru vysielali svoje vášnivé chvíľky pre celý Seattle. Že jedným z aktérov bol Frasier, to vedeli všetci, ale nikto netušil, kto bola tá žena. Kate preventívne poslala Frasiera na nútenú dovolenku, ale jemu sa nepáčilo, že ona zostala "tou čistou" a následky znáša len on. Neskôr, ako si to vysvetlili, sa rozhodli, že vo svojom vzťahu pribrzdia a budú menej spontánni. Krátko na to, mu Kate oznámila, že odchádza do Chicaga prebrať jednu rozhlasovú stanicu. Frasier bol sklamaný, začal dokonca randiť aj s inou ženou, ale stále ho to ťahalo za Kate. Rozhodol sa, že pôjde za ňou na letisko, sprvu sa im od seba ani nechcelo, ale počas rozhovoru zistili, že je medzi nimi veľa rozdielov, čo zaklincovala alergia na kocúra, ktorého mala Kate so sebou. Nakoniec sa Kate rozhodla odletieť a tak rýchlo sa rozlúčili, že aj zabudla kocúra na letisku, ktorý prischol Frasierovi. Viac o Kate ani o kocúrovi sa nevyskytla ani zmienka.

Kate stvárnila herečka Mercedes Ruehl, ktorú sme mohli vidieť vo filmoch Veľký, Kráľ rybár, Posledný akčný hrdina, či v seriáli NCIS.

3x10 Donna

Donna S Donnou mal mať Frasier rande v deň, keď Kate mala odísť do Chicaga. Frasier však zistil, že chce byť s Kate, tak odišiel za ňou na byt. Medzitým Donna prišla k Frasierovi, ale doma našla len Daphne, Martina a Nilesa, s ktorými si teda pozrela film. Medzitým sa Frasier vrátil od Kate, ktorú v jej byte našiel s iným mužom a rozhodol sa, že na rande s Donnou predsa len pôjde. Krátko na to sa však objavila Kate, aby mu vysvetlila, že ten chlap bol len kamarát, tak Frasier vysypal zo seba, že chce iba ju a Donna mu je ukradnutá, na čo sa Donna urazila a ich rande, ktoré vlastne ani nezačalo, v tej chvíli skončilo.

Donnu si zahrala herečka Marnie Mosiman, ktorá sa objavila v menších rolách v seriáloch Dallas, Star Trek: Nová generácia, Beverly Hills 90210, Prípad pre Samanthu, či Ally McBeal.

3x14 Diana Chambers

Diana Chambers Diana pracovala ako čašníčka v bare Cheers, kde sa s Frasierom zoznámila a rok mali spolu vzťah. Keď Diana prišla do Seattle navštíviť Frasiera, ten mal na ňu ťažké srdce, lebo jej nemohol odpustiť, ako ho kedysi nechala stáť pred oltárom. Hoci tento bôľ nenechal na sebe pred ňou vidieť, postupne si vyjasnili staré rany a zmierili sa. Viac sa Diana v sitkome neukázala.

Dianu stvárnila herečka Shelley Long, jedna z ústredných postáv sitkomu Cheers. Mihla sa aj v seriáli M.A.S.H.

3x20 Maureen Cutler

Maureen Cutler Maureen je policajtka, ktorá Frasiera zastavila za prekročenie rýchlosti, keď viezol na rande Roz, ktorá sa veľmi ponáhľala. Ten, keďže bol známy z rádia a mal v ten deň narodeniny, sa z toho vylízal a pokutu nedostal. Prišiel domov a od Martina chcel, aby mu zistil meno tej policajtky, lebo sa mu zapáčila. Martin mu ho zistil, a spolu odišli k McGintymu, kde sa Maureen mala podľa informácií nachádzať. Tej sa však Martin zapáčil oveľa viac ako Frasier a ten kým išiel po pivo, tak Maureen navrhla Martinovi, aby sa stretli sami dvaja. Martin mal z toho dilemu, síce sa mu Maureen páčila, ale nechcel podraziť Frasiera, tak si pýtal radu od Nilesa, čo spraviť. Ten ho však podporil, aby v tom pokračoval, a že ak náhodou to medzi nimi zaiskrí, tak nech to až potom Frasierovi povie. Martin tak začal s Maureen randiť, čo však vyvolalo podozrenie u Frasiera a náhodou sa vydal k McGintymu. Samozrejme našiel tam oboch, tí sa mu priznali, že majú rande. Frasier sklamane odišiel, chvíľu mu trvalo, pokým to rozdýchal, ale nechal to celé tak, keďže vedel, že nemá význam sa v tom ďalej angažovať. Maureen bola vo vzťahu s Martinom istý čas, po niekoľkých epizódach sa rozišli.

Maureen si zahrala herečka Jane Kaczmarek. Vidieť sme ju mohli aj v jednej epizóde seriálu Teória veľkého tresku.

4x02 Sharon

Sharon Frasiera so Sharon zoznámila Roz, lebo sa už nemohla pozerať na to, ako dlho nemal rande. Frasierovi sa do rande moc nechcelo, ale súhlasil s tým, že nechá Roz, nech ich zoznámi. Zoznámili sa v Nervose, Frasierovi sa hneď veľmi zapáčila a všetko sa zdalo byť na dobrej ceste, pokým sa tam neobjavil Buldog, ktorý sa začal so Sharon hádať o golfe, ktorý ona rada hrávala. Hádku ukončili s tým, že si proti sebe zahrajú, hoci Frasier sa snažil svoje rande zachrániť, nič mu to nebolo platné a Sharon odišla s Buldogom. Neskôr sa od Buldoga dozvedel, že sa so Sharon dali dokopy, kvôli čomu bol na Buldoga naštvaný, že mu pokazil rande a prebral ženu. Buldoga však Sharon krátko na to nechala, čo on veľmi zle znášal a Frasier mu poskytol psychologickú pomoc.

Sharon si zahrala herečka Jennifer Campbell (v titulkoch uvedená ako Jen Campbell), ktorú sme mohli vidieť v seriáloch Seinfeld a Pobrežná hliadka.

4x13 Laura Paris

Laura S Laurou sa Frasier zoznámil, keď boli s Nilesom v Nervose a nebolo si kam sadnúť, tak mu Frasier navrhol, nech si sadnú k dvom ženám, čo sedeli pri okne. Takto sa obaja zoznámili s Laurou a Beth a hneď od začiatku boli medzi nimi veľké sympatie. Nilesovi sa to však moc nepozdávalo, lebo ešte ako Marisin manžel cítil voči nej nejaké záväzky, ale Frasier ho zakaždým uzemnil. Všetci štyria sa vydali na chatu a tešili sa, ako si užijú víkend. Keď však nastal večer a bolo treba ísť spať, tak Niles začal zase špekulovať a mal potrebu volať s Marisou, a neustále chodil do izby, kde boli Frasier a Laura, aby si od neho vypýtal názor. Frasier nemal na to nervy, lebo si chcel konečne užiť s Laurou a vyhodil Nilesov mobil von z chaty a navyše vynadal mu, že všetko kazí, že ich majú zaujímať iba tie dve ženy, čo sú s nimi. Laure a Beth sa však nepáčilo, že Frasier o nich hovoril ako o nejakých po sexe bažiacich kusoch a zabuchli pred nimi dvere.

Lauru si zahrala herečka Lisa Darr, ktorá stvárnila menšie úlohy vo viacerých seriáloch ako napr. Murphy Brownová, Krídla (sesterský seriál Frasiera), Odpadlík, Pohotovosť, Zajtrajšie noviny, V siedmom nebi, Nash Bridges, Sabrina - mladá čarodejnica, Sudkyňa Amy, Kriminálka Las Vegas, Akty X, Zúfalé manželky, Dr. House či Mentalista.

4x14 Stephanie

Stephanie Keď sa Niles nasťahoval do luxusného komplexu Montana, rozhodol sa usporiadať večierok, na ktorý by pozval pár hostí, aby sa medzi nimi uviedol. Medzi hosťami bola aj Stephanie, ktorá Nilesovi priniesla poštu a pri tej príležitosti sa zoznámila s Frasierom. Tomu sa Stephanie zapáčila a páčilo sa mu aj to, že on jej tiež bol sympatický, lebo už istý čas mu nevychádzali žiadne rande a kvôli tomu mával zlú náladu. Na večierku však došlo k incidentu, keď papagáj, ktorého si Niles zaobstaral, aby mal spoločnosť, vykrákal všetko čo počul od Nilesa, čo hovoril Frasierovi o hosťoch. Tí sa naštvali a odišli, medzi nimi aj Stephanie ktorá sa urazila, lebo papagáj vykrákal, že je nadržaná a tak Frasierovi zhasla nádej na úspešné rande.

Stephanie si zahrala herečka Patricia Wettig, ktorú sme mohli vidieť vo viacerých epizódach seriálu Prison Break.

4x19 Kimberley Egan

Kimberley Egan S Kimberley sa Frasier zoznámil na jednej benefícii, ktorú poriadala Kimberley u Frasiera doma. Pôvodne ju chcel dohodiť Nilesovi, ale v ten deň mal šťastie a dohodol si tri rande. S Kimberley si dohodol rande ako s treťou v poradí, ale na rande prišla ako prvá. Frasier chcel na ňu spraviť dobrý dojem a tváril sa že má rád zvieratá. Všetko sa vyvíjalo dobre, ale keď prišli Martin so Sherry, tak zistili, že Frasier zavrel Eddieho do izby, aby neotravoval. Kimberley sa naštvala, že ju ťahal za nos a odišla.

Kimberley stvárnila herečka Rebeccah Bush, ktorú sme predtým mohli vidieť v seriáloch Jake a Tlsťoch, To je vražda, napísala, Matlock a Odpadlík.

4x19 Adair Peck

Adair Peck S Adair randil Frasier krátko po Kimberley. Rande sa vyvíjalo dobre, pokým neprišla Sherry, ktorá si vo Frasierovom byte zabudla bendžo. Tak Frasier ju pustil do bytu, tá na to uvidela Adair, ktorú si splietla s Kimberley. Adair sa na to dovtípila, že Frasier randil s Kimberley, naštvala sa, lebo ju neznáša a odišla z bytu.

Adair si zahrala herečka Donna Bullock, ktorá si taktiež zahrala v seriáloch Columbo, JAG, Smallville a Monk.

4x19 Leslie Wellman

Leslie Wellman Leslie prišla na rande práve vo chvíli, keď sa Martin a Sherry snažili uzmieriť. Frasier bol v ťažkej situácii lebo po dvoch zlyhaných rande už chcel konečne bodovať a zároveň musel urovnať spory medzi Martinom a Sherry. Napriek viacerým komplikáciám sa mu to nakoniec podarilo, čím na Leslie spravil dobrý dojem a všetci štyria spoločne odišli do reštaurácie. Hoci toto rande konečne Frasierovi vyšlo, o Leslie viac nebola žiadna zmienka.

Leslie si zahrala španielska herečka Maria del Mar, ktorá si zahrala v seriáloch Krajné medze, Monk, JAG či Hannibal.

4x23 Elise

Elise U Elise, Frasierovej kolegyne z KACL, mal Frasier veľké šance, veľmi sa jej páčil. Randil s ňou v dobe, keď si Niles nevedel rady, či sa hodia s Maris k sebe a chcel od Frasiera odpoveď áno alebo nie. Frasier odpoveďou začal byť tak posadnutý, že mu stále mátala myseľ a nevedel sa rozhodnúť. Nedal si pokoja ani na rande s Elise a chcel jej názor, v ohľade vzťahu dvoch ľudí, či je možnosť, aby cítili, že sa k sebe hodia. Bohužiaľ Elise netušila, že Frasier má na mysli Nilesa s Maris a nie ich dvoch, tak sa mu priznala, že niečo k nemu cíti. Frasier bol však z toho zaskočený a keď jej vysvetlil, že v skutočnosti išlo o Nilesa a Maris, tak sklamaná Elise narýchlo odišla, čím sa rande skončilo.

Elise stvárnila herečka Cindy Katz, ktorú sme mohli vidieť v seriáloch Star Trek: Hlboký vesmír deväť, To je vražda, napísala, Priatelia, Star Trek: Voyager, či Zákon a poriadok.

4x24 Laura

Laura S Laurou Frasier nikdy nerandil, aj keď najprv si myslel, že by z toho niečo mohlo byť. Laura mu omylom zavolala na odkazovač, a Frasier, ktorému sa v tej dobe vo vzťahoch nedarilo, sa rozhodol spraviť niečo spontánne a išiel Lauru čakať na letisko. Tá najprv nechápala, prečo ju tam čaká, ale keď jej vysvetlil, že prišiel kvôli tomu, lebo volala na nesprávne číslo, a nechcel, aby ju na letisku nikto nečakal, tak si spolu sadli na pohár sherry. Sprvu to vyzeralo, že si celkom dobre rozumejú a Frasier začal tajne dúfať, že by sa to mohlo posunúť ďalej, ale Laura sa mu priznala, že je vydatá, a tým ich "rande" skončilo.

Lauru si zahrala Linda Hamilton, známa herečka z filmov Terminátor a Terminátor 2: Deň zúčtovania.

5x01 Kelly Easterbrook

Kelly Easterbrook S Kelly sa Frasier zoznámil na palube lietadla, letiaceho do Acapulca, keď sa rozhodol po stretnutí s Laurou pokračovať vo svojej spontánnosti. Hneď v lietadle si padli do oka a strávili spolu víkend. Kelly požiadala Frasiera, nech o ich vzťahu nikomu nehovorí, lebo bola známou supermodelkou a nechcela, aby sa publicita miešala do ich vzťahu. Navyše pracovala ako zoologička a rozchádzala sa so známym futbalistom zo Seahawks, tak sa obávala, že verejnosť by mola prepierať jej nový vzťah. Frasier súhlasil, ale komplikácie nastali, keď nikto z rodiny mu nechcel veriť, že zbalil supermodelku a mysleli si, že mal len nejaké halucinácie. Zúfalý Frasier, po tom, čo mu uniklo niekoľko príležitostí ju zoznámiť s rodinou, si ju chcel tajne odfotiť, keď spala v jeho posteli, na čo sa Kelly naštvala, mysliac si, že fotky chce predať bulváru. Vynadala mu do slizkých plazov, rýchlo odišla z jeho bytu a tým skončil ich vzťah.

Kelly stvárnila herečka Sela Ward, ktorá si zahrala vo viacerých epizódach seriálu Dr. House, či vo filmoch Utečenec, Nevesta na úteku, Deň po tom a Deň nezávislosti: Nový útok.

5x03 Eva

Eva Na Halloweenskej párty, ktorú poriadal Niles doma v komplexe Montana, sa zúčastnila žena v kostýme Evy. Frasier s ňou nadviazal kontakt a všetko sa zdalo ísť dobrou cestou, ale neustále bol vyrušovaný Daphne, ktorá mala problémy s umelými mihalnicami a Nilesom, ktorý si myslel, že Daphne je tehotná. Kvôli tomu Frasier nemal príležitosť sa s Evou zoznámiť viac a tak ako párty skončila, skončila aj šanca Evu pozvať na rande, takže aj v tomto prípade nebolo z toho nič.

Evu si zahrala Camille Grammer, priezvisko zhodné s priezviskom Kelseya Grammera nie je náhoda, v čase natáčania epizódy boli čerstvo zosobášení.

5x07 Samantha Pierce

Samantha Pierce So Samanthou sa Frasier zoznámil v jednom obchode, v ktorom chcel vrátiť kabelku, ktorú pôvodne kúpil pre Roz, ale nepáčila sa jej. Predavačka kabelku nechcela zobrať späť, pretože bola v akcii. Samantha, ktorá bola na blízku, však predavačku presvedčila, aby kabelku zobrala, čo Frasierovi tak zaimponovalo, že prejavil záujem sa s ňou spoznať viac. Spočiatku ich vzťah začínal dobre a zdalo sa, že Frasier už našiel ženu, ktorá by spĺňala jeho nároky, ale čoskoro si uvedomil, že Samantha má v ich vzťahu vedúcu rolu, čo jemu, ako mužovi začínalo prekážať. Štvalo ho to tak, že to nakoniec viedlo k vážnemu rozhovoru, počas ktorého rozchod bol na spadnutie, ale Samantha ho presvedčila, aby spolu zostali. Frasier sa nechal ľahko presvedčiť aj vďaka tomu, že ona ako skúsená a známa právnička prichádzala do styku s veľa známymi ľuďmi, čo sa mu páčilo. Jedného dňa však Samantha ich vzťah ukončila, na čo Frasier začal byť posadnutý myšlienkou, čo spravil zle a snažil sa Samanthu vyhľadať a vysvetliť si to. Nakoniec si pomocou Nilesa uvedomil, že so Samanthou chcel byť len preto, lebo vďaka nej sa dostal do lepšej spoločnosti. Keď sa spolu stretli v jednej reštaurácii, Samantha si myslela, že sa ju snažil vyhľadať kvôli tomu, že chcel byť s ňou a nebránila sa znovu ísť do vzťahu, ale keď jej Frasier povedal pravdu, tak ho vyhnala z reštaurácie.

Samanthu si zahrala herečka Lindsay Frost, ktorá si zahrala v seriáloch Kriminálka Las Vegas, Kriminálka Miami, Nezvestní, či vo filme Kruh.

5x14 Annie

Annie Annie je Daphnina kamarátka, ktorú zobrala na lyžiarsku chatu, kam sa vybrali Craneovci na víkend. Frasierovi sa veľmi páčila a chcel ju zbaliť, ale jej sa páčil Niles, čo viedlo k viacerým komickým situáciám. Nakoniec z toho nebolo nič, pretože Niles chcel zbaliť Daphne, tej sa nepáčilo ako Annie išla po Nilesovi a Frasiera nechcel nikto.

Annie si zahrala herečka Cynthia LaMontagne, ktorú sme mohli vidieť v seriáloch Nash Bridges, Pohotovosť, Dharma a Greg, Buffy, premožiteľka upírov, Tie roky sedemdesiate..., či Myšlienky vraha.

5x17 Sharon

Sharon Sharon je Frasierova kolegyňa z KACL, ktorá prejavila o neho záujem a Frasier nebol proti tomu. Bohužiaľ stalo sa to v čase, keď v KACL začal pracovať doktor Clint Weber, ktorý bol dokonalý vo všetkom, a po zistení, že Sharon a Clint sa vedia spolu dohovoriť po čínsky (Sharon má čínske korene), Frasier sa rýchlo vzdal nádeje, že by s ňou niečo mohol mať vážnejšie.

Sharon si zahrala herečka Lindsay Price, ktorá si zahrala v seriáloch Parker Lewis neprehráva, Beverly Hills 90210 a Dva a pol chlapa.

5x19 Caitlin

Caitlin Caitlin je mladá umelkyňa, s ktorou sa Frasier zoznámil na jednej vernisáži. Nilesovi sa hneď od začiatku nepozdával ich vzťah, pretože podľa jeho názoru boli obaja až príliš rozdielni, Caitlin so svojim svojráznym životným štýlom stále v opozícii s uhladeným Frasierovým životom. Hoci Frasier sa bránil Nilesovmu názoru, postupne prišiel na to, že s Caitlin sú rozdielni, ale napriek viacerým snahám sa mu nepodarilo ich vzťah ukončiť, keďže Caitlin ho priťahovala najmä po sexuálnej stránke, čomu nedokázal odolať. Hoci sa v epizóde nerozišli, v ďalších epizódach už Caitlin nevystupovala.

Caitlin stvárnila herečka Lisa Edelstein, ktorú veľmi dobre poznajú fanúšikovia seriálu Dr. House, kde stvárnila Lisu Cuddy v úlohe riaditeľky nemocnice.

5x22 Vicky

Vicky S Vicky sa Frasier zoznámil na "Márty párty", ktorú zorganizoval Niles vo svojom byte v komplexe Montana. Frasier a Niles sa sťažovali, že už dlho nemali úspešné rande, tak Martin im dal nápad zorganizovať zoznamovaciu párty pre nezadaných. Obaja sa na nej spoznali s Vicky a súťažili o ňu, pričom sa nestránili ani podpásoviek, len aby ju jeden vyfúkol tomu druhému. Vicky sa nakoniec nerozhodla ani pre jedného, odišla domov s barmanom.

Vicky stvárnila herečka Claire Yarlett, ktorá si zahrala v seriáloch Tak plynie čas, Dynastia, Jake a Tlsťoch, Krídla, Herkules, Odpadlík, či Nash Bridges.

5x23 Tricia

Tricia S Triciou sa Frasier zoznámil alebo lepšie povedané chcel zoznámiť, ale zakaždým mu do toho vbehol nejaký "problém" ako pozvanie na exkluzívnu párty alebo vlastná narodeninová show. Tricia už bola z Frasiera na nervy, lebo dohodnuté termíny stále zmeškával a na nervy bol už aj on, keďže sa zakaždým vyskytli spomínané problémy, ktoré mu bránili prísť na rande. Tricia mala odletieť do Spokane, tak Frasier sa chopil poslednej šance, aby s ňou bol a ponúkol jej odvoz. Počas cesty sa mu priznala, že je členkou istej cirkevnej sekty, čo bol zrejme dôvod k tomu, že z rande nakoniec nebolo nič, keďže už sa v sitkome viac neobjavila.

Triciu si zahrala Lisa Waltz, ktorá si zahrala v seriáloch Akty X, Stratené duše, Kosti, či vo filme Cintorín domácich zvierat 2.

6x03 Rebecca Wendell

Rebecca Wendell Rebecca bola prvá žena, s ktorou Frasier randil v dobe, keď KACL zmenila formát na salsa rádio a Frasier bol bez práce. Frasier prepustenie z KACL vnímal ako osobné zlyhanie, čo bolo príčinou toho, že s Martinom sa častejšie hádal. Nakoniec sa všetci dohodli, že Martin istý čas bude bývať u Nilesa, pokým si Frasier nedá veci do poriadku. Niles nebol príliš nadšený z Martinovej a Eddieho prítomnosti, ale videl v tom veľkú šancu byť častejšie s Daphne. Tá však keď videla, že Martin vie v Montane vyjsť sám po schodoch, usúdila, že Martin jej pomoc už nepotrebuje, čo vydesilo Nilesa, lebo mal obavu, že príde o Daphne a podvedome začal Martinovi ubližovať. Ten dostal z toho strach a utiekol k Frasierovi domov. Frasier nebol z toho nadšený, lebo práve mal mať rande s Rebeccou a neželal si, aby ich niekto rušil. Keď za chvíľu prišli aj Daphne a Niles, Frasier už mal po nálade a chcel ich dostať von z bytu. Pred výťahom Daphne "nechtiac" zakopla o Martinovu palicu, čím Martin spadol na zem a zostal ležať na zemi. V tom prišla výťahom Rebbeca a keď videla Frasiera ako nešetrne zaobchádza s otcom, len aby ho dostal spred bytu, tak sa zhrozila a rande tým pádom skončilo.

Rebeccu stvárnila herečka Laura Harring, ktorá si zahrala v seriáloch Verte neverte, Policajný odznak, NCIS: Los Angeles, či vo filmoch John Q. a Zmeškaný hovor.

6x05 Marie

Marie S Marie sa Frasier zoznámil spôsobom, že mu ju silou mocou dohodil Martin, keďže išlo o Dukeho dcéru. Tomu sa do randenia moc nechcelo, pretože Marie už poznal z útleho detstva, ale keď videl aká krásavica z nej vyrástla, tak viac neotáľal. Postupne si však začal všímať, že niečo nebude s ňou v poriadku, trpela obsedantno-kompulzívnou poruchou a fóbiou z výšok, cez čo sa ešte dokázal preniesť, ale čoraz viac mu prekážalo, že ho Marie využíva skôr ako terapeuta na analýzu svojich snov, tak nakoniec sa s ňou rozišiel. Martin bol kvôli tomu na neho naštvaný, lebo jej otec Duke bol jeho kamarát, ktorý mu dohadzoval lístky na zápasy a vedel, že bez randenia tých dvoch nebudú ani lístky. Frasier sa nakoniec rozhodol vzťah s Marie obnoviť, ale opäť si uvedomil, teraz z druhého pohľadu, že on Marie mal skôr za svoju pacientku, keďže už bol dlhšie bez práce, a potreboval sa niečomu venovať. Tak sa s ňou rozišiel znovu, na čo sa Marie strašne naštvala a urýchlene odišla z jeho života.

Marie si zahrala herečka Teri Hatcher, ktorú sme mohli vidieť v seriáloch MacGyver, Star Trek: Nová generácia, Príbehy zo záhrobia, Seinfeld, Dva a pol chlapa, Zúfalé manželky, či vo filmoch Tango a Cash a James Bond: Zajtrajšok nikdy nezomiera.

6x10 Faye Moskowitz

Faye Moskowitz S Faye sa Frasier zoznámil prostredníctvom jej matky, ktorá mu silou mocou dohodila na rande svoju dcéru. Frasier sa v zásade nebránil, ale z rande naslepo nemal dobrý pocit, ale našťastie si s Faye padli hneď do oka. Neskôr ju pozval k sebe domov, ale keďže sa práve blížili Vianoce, Faye nebola nadšená z výzdoby, lebo bola židovka a myslela si, že jej matke sa nebude páčiť, že Frasier v skutočnosti nie je žid, hoci si to o ňom myslela. Keď jej matka tiež prišla na návštevu, hrali pred ňou divadlo, že Frasier je akože žid, ale časom všetko prasklo a priznali jej celú situáciu. Tá nakoniec z toho nerobila veľkú vedu, hoci s Faye sa pohádala, ale všetko dobre dopadlo. Faye sa potom dlhší čas neobjavila, tak nie je známe, na akej úrovni ich vzťah fungoval, objavila sa až v epizóde 06x21, kde vysvitlo, že bola odcestovaná v Paríži, o čom Frasier nevedel. Jej návrat Frasierovi skomplikoval život, pretože toho času už randil s Cassandrou, reklamnou riaditeľkou z KACL a nevedel si medzi oboma vybrať. Po dlhom váhaní, kedy sa prikláňal raz na stranu jednej a raz na stranu druhej, sa rozhodol, že sa vráti k Faye. Problém nastal počas epizódy 06x23, keď jej meno si začal pliesť s menom Cassandry, vtedy si uvedomil, že na Cassandru nedokázal zabudnúť a stále hrá u neho významnú rolu.

Faye si zahrala herečka Amy Brenneman, známa zo seriálu Sudkyňa Amy, vidieť sme ju mohli aj vo filmoch Casper či Mesto anjelov.

6x14 Cassandra Stone

Cassandra Stone Frasier sa s Cassandrou, novou reklamnou riaditeľkou v KACL, bližšie zoznámil počas valentínskej večere, na ktorej mali prebrať nové reklamy. Počas celého večera však dostával protichodné signály, tak bol stále zmätený, či ide len o pracovné stretnutie alebo rande. Večer skončil tak, že skončili spolu v posteli, ale pokým k niečomu došlo, tak Cassandra zaspala. Nakoniec sa však dali dokopy a vyvíjal sa medzi nimi vzťah, ktorý bol však narušený znovuobjavením sa Faye v epizóde 06x21, čím sa Frasier dostal do neistej situácie, lebo si nevedel vybrať, či s Cassandrou bude pokračovať alebo obnoví vzťah s Faye. Prikláňal sa viac ku Cassandre, ale na popud Roz začal randiť s oboma, čím sa raz prikláňal k jednej a raz k druhej, ale nakoniec sa predsa len rozhodol, že s Cassandrou ukončí vzťah a obnoví vzťah s Faye. Ale v epizóde 06x23 si začal jej meno pliesť s menom Cassandry, vtedy si uvedomil, že mu na Cassandre záleží a opäť sa dostal do situácie, že sa nevedel rozhodnúť. Opäť začal randiť s oboma, ale toto taktizovanie ho nakoniec pripravilo o obe ženy tým, keď sa obe náhodou stretli v Nervose, kde prišli na to, že Frasier pred nimi hral divadlo. Ako to nakoniec dopadlo, nebolo síce v epizóde zobrazené, ale záver sa dal ľahko dovtípiť, keďže ani jedna z nich sa v sitkome už viac neobjavila.

Cassandru stvárnila herečka Virginia Madsen, ktorá si zahrala v seriáloch Star Trek: Voyager, Kriminálka Miami, Monk a vo filmoch Duna, Candyman, či Hrôza v Connecticute. Jej bratom je herec Michael Madsen, známy z filmu Kill Bill.

7x01 Jessica

Jessica Rande s Jessicou dohodla Frasierovi Roz. Spolu čakali na ňu v Nervose, Frasier bol zo stretnutia nervózny a nevedel sa jej dočkať. Nakoniec hoci Jessica dorazila, z rande nebolo nič. Pokým na ňu čakal, všimol si inú ženu, ktorá ho natoľko zaujala, že po tom ako Jessica prišla, vysvetlil jej, že by sa rád zoznámil s druhou ženou, takže bolo po randení s Jessicou.

Jessicu si zahrala herečka Delaina Mitchell, ktorá sa ukázala v seriáloch Beverly Hills 90210, Pohotovosť, Sabrina - mladá čarodejnica, Taká obyčajná rodinka, či Myšlienky vraha.

7x01 Mia Preston

Mia Tou druhou ženou bola Mia, ktorá prišla do Nervosy skôr ako Jessica a Frasiera okamžite zaujala. Sympatie boli na oboch stranách, tak začali spolu randiť a Frasier ju postupne zoznámil s rodinou. Problémom bolo, že si vôbec, na rozdiel od ostatných, nevšimol, že Mia sa veľmi podobala na jeho a Nilesovú matku. Situácia sa vyhrotila na chate, kam sa spoločne vybrali a Niles silou mocou chcel Frasierovi dokázať, že trpí Oidipovským komplexom a Miu si vybral podvedome. Večer keď Frasier, Niles a Martin pozerali rodinné video spred mnohých rokov, vtedy si Frasier uvedomil, že Mia je celá ich matka, a hoci sa snažil, nemohol s Miou nič mať viac. Tá to našťastie pochopila a toto randenie bolo jedným z mála, ktoré sa neskončilo hádkou a buchnutím dverami.

Miu stvárnila herečka Rita Wilson, ktorá si zahrala v seriáli M.A.S.H. a vo filme Bezsenné noci v Seattli, kde si zahrala so svojim manželom Tomom Hanksom. Vidieť sme ju mohli ešte vo filmoch Všade samé zvončeky a Psycho (remake z roku 1998).

7x06 Regan Shaw

Regan Shaw S Regan sa Frasier zoznámil vďaka Martinovi, ktorý ju prichýlil, keď sa nechtiac vymkla zo svojho bytu, do ktorého sa nedávno prisťahovala, takže s Frasierom boli susedia. Martinovi sa páčila, tak ju Frasierovi dohodil a jemu sa tiež zapáčila. Netušil však, že Regan je Nilesova pacientka, takže keď Niles prišiel na návštevu a Frasier ich chcel zoznámiť, tak nastala trochu trápna situácia. Frasier si to vysvetlil tak, že Niles a Regan niečo spolu mali a začal žiarliť. Toho času však Niles si začínal s Poppy, dcérou majiteľky KACL, Frasier odmietal tomu veriť, že by si začal s takou ukecanou ženskou, tak predpokladal, že je to len zastierací manéver, ktorý mal Nilesa priblížiť k Regan. Všetko vybuchlo na jednom plese, kam všetci štyria išli, Niles si myslel, že Frasier ide po Poppy a Frasier si myslel, že Niles ide po Regan, tak medzi sebou súperili. Tie dve keď videli, že tých dvoch viac zaujíma ich súboj, tak sa zobrali a odišli. Neskôr bola Regan spomínaná v epizóde 07x08, kde Frasier uvažoval, že sa pokúsi obnoviť ich vzťah (na popud Martina), ale v epizóde sa neobjavila. Frasier sa s Regan potom ešte viac krát stretol, ale väčšinou to bolo počas trápnych situácií, takže nikdy nenastala príležitosť, aby sa ich známosť rozvinula do nejakého vzťahu, tak to nakoniec všetko odišlo do stratena.

Regan si zahrala herečka Gigi Rice, ktorú sme mohli vidieť v seriáloch Columbo, Dva a pol chlapa, Kriminálka Las Vegas, Odložený prípad, Mentalista, Stratené duše, či vo filme Noc v Roxbury.

7x14 Lana Gardner (Lorna Lynley)

Lana Gardner (Lorna Lynley) Lana je bývalá Frasierova a Nilesova spolužiačka zo školy, ako "kráľovná plesu" bola pre mnohých spolužiakov nedostupná a Frasier bol na seba pyšný, že ju dokázal pozvať na rande. Rande dopadlo úspešne a začal sa medzi nimi vyvíjať vzťah, ale Frasierovi prekážalo Lanine excentrické až vulgárne správanie. Chvíľu uvažoval, ako pokračovať ďalej, ale nakoniec nechal tomu voľný priebeh - vo vzťahu sa moc neangažoval, skôr si ho nechával ako zálohu. Lana sa ešte objavila vo viacerých epizódach, počas nich Frasier stále váhal, či ponechať status quo (kamarátstvo s výhodami) alebo sa vo vzťahu viac angažovať. V jednej epizóde ho Lana zoznámila s Claire čo poriadne zamiešalo s kartami.

Lana Gardner sa v prvej epizóde, v ktorej sa stretla s Frasierom, volala Lorna Lynley. Jej meno muselo byť zmenené, aby nedošlo k zámene s reálnou osobou.

Lanu si zahrala herečka Jean Smart, známa z viacerých seriálov, ako napr. Batman, Samantha Who?, Hawaii 5.0, Fargo, Legion.

7x15 Emily

Emily Krátko po randení s Lanou sa Frasier zoznámil s Emily, ktorú občasne stretával v divadle. Pozval ju k sebe domov, ona prišla so svojím ujom, ktorý bol gay a chcela ho zoznámiť s Martinom, lebo si o ňom myslela, že je tiež gay. Hoci Frasier s Emily našli spoločnú reč a boli medzi nimi sympatie, nevedno, ako ich vzťah nakoniec skončil, v ďalších epizódach sa už neobjavila.

Emily si zahrala herečka Marg Helgenberger, známa zo seriálu Kriminálka Las Vegas, zahrala si aj vo filme Bad Boys.

7x20 Dinah

Dinah K rande s Dinah sa Frasier dostal úplne náhodou, keď plánoval zariadiť Donnymu rozlúčku so slobodou. Keďže on typický snob nebol toho schopný, Martin najal striptérku. Dinah prišla v policajnej rovnošate a počas plánovania akcie sa Frasier k nej nechtiac pripútal putami. Práve v tej chvíli prišla k Frasierovi Regan, o ktorú mal Frasier záujem, tak nastalo faux paus. Frasier nakoniec všetko vysvetli, uvedomil si, že k Regan si už cestu nenájde, ale našla si k nemu Dinah, ktorá bola ochotná s ním ísť na rande. Ako rande dopadlo, sa nevie, v nasledujúcich epizódach sa už neobjavila.

Dinah stvárnila príležitostná herečka Rachel York, ktorá si zahrala napr. v seriáli Všetci starostovi muži.

7x22 Holly

Holly S Holly sa Frasier zoznámil na párty u Nilesa, ktorú zorganizoval Donny v rámci predsvadobných plánovaní, na ktorú pozval kopu Daphniných známych a aj brata Simona, ktorého Daphne vôbec nemusela. Na párty nemal Frasier veľa príležitostí sa s Holly bližšie zoznámiť, tak Daphne ju pozvala k Frasierovi, aby sa u neho porozprávali. Nanešťastie u Frasiera už bol nasáčkovaný Simon, tak keď Holly prišla, Simon ju začal baliť, ona sa nebránila a Frasier opäť odišiel s dlhým nosom.

Holly si zahrala herečka Kelly Miracco (v sitkome uvedená ako Kelly Miller), ktorá sa mihla v seriáli Odložený prípad.

8x03 Miranda Rogers

Miranda Rogers Mirandu Frasier spoznal v autobuse, ktorým bol nútený ísť spolu s Roz, keď sa mu pokazilo auto. Zachytil Mirandin rozhovor s jej známou, vďaka čomu sa dozvedel ako sa volá a že pracuje v domove dôchodcov, a hoci sa mu páčila, zdráhal sa ju osloviť. Neskôr keď Nilesovi rozprával, koho stretol, ten mu navrhol, aby zobral Martina do toho domova dôchodcov ako zámienku, že ho tam chce zapísať a pri tej príležitosti by sa mohol s Mirandou zoznámiť. Hoci to nebolo bez problémov, misia sa podarila a Miranda súhlasila s rande, ktoré sa uskutočnilo o pár dní vo Frasierovom byte. Tam mu Miranda povedala, že Martin si do domova podal prihlášku, o čom Frasier nevedel. Ako rande pokračovalo, už sa nevie, Frasier akurát Martinovi neskôr spomenul, že to nevyšlo a o Mirande viac nepadla ani zmienka.

Mirandu si zahrala herečka Tushka Bergen, ktorá si zahrala v seriáli Poirot alebo vo filme Šialený Max a Dóm hromu.

8x06 Abby Michaels

Abby Abby je právnička, ktorá pomohla Nilesovi a Daphne sa vysekať spod obžaloby, ktorú na nich uvalil Donny za zmarenú svadbu. Situácia sa nakoniec vyriešila jednoducho, keď Donny žalobu stiahol. Frasier sa chopil príležitosti, a keďže Abby sa mu páčila, navrhol, že by to mali spolu osláviť a pozval ju na rande. Ich vzťah začal vcelku bez problémov, ale nepáčilo sa mu, že Abby si za právne služby účtovala príliš vysoké sumy. Napísal jej email, kde jej vytýkal, že ho zdiera, čo neskôr oľutoval. Abby si ho pozvala do kancelárie, Frasier si myslel, že je to kvôli tomu emailu, tam však zistil, že to nebolo kvôli emailu, pretože mala pokazený počítač a nestihla si ho prečítať. Myslel si, že sa mu to podarí ututlať a email nenápadne vymaže, ale omylom ho vytlačil, Abby si ho prečítala, naštvala sa naňho a vyhnala ho preč.

Abby si zahrala herečka Teri Polo, ktorá si zahrala v seriáloch Krajné medze, Západné krídlo, Zákon a poriadok: Špeciálna jednotka, Kriminálka Miami, Monk, Stratené duše, Vtierka Castle, Myšlienky vraha, či vo filmoch Invázia a Foter je lotor.

8x11 Chelsea

Chelsea Frasier s Chelsea randil len veľmi krátko, keď spolu išli autom do opery, ale auto sa pokazilo a Frasier si nevedel rady ako ho opraviť. Keď nešlo auto, nešlo ani rande a Chelsea sa viac neukázala.

Chelsea stvárnila herečka Katherine Disque, ktorá sa mihla v seriáloch Beverly Hills 90210, Dharma a Greg, Západné krídlo a NCIS.

8x13 Monica

Monica Vzťah s Monicou vyzeral nádejne, Frasier sa s ňou zoznámil v Nervose, keď sa kvôli nej zranil, tak ho zobrala do nemocnice. Postupne sa zblížili, ale Monice čoskoro začalo prekážať, že Frasier veľmi preháňal aktivitou, pozornosťami a darčekmi, "tlačil na pílu". Nakoniec to nevydržala a rozišla sa s ním.

Monicu si zahrala herečka Charlotte Ross, ktorú sme mohli vidieť v seriáloch Zákon a poriadok, Ženatý so záväzkami, Pohotovosť, Kriminálka Las Vegas, či Arrow.

8x13 Judy

Judy S Judy sa Frasier zoznámil v tej istej epizóde ako s Monicou, ale v jej alternatívnom prevedení. Spoznal sa s ňou na zoznamke pre nezadaných, ale vôbec mu nesadla jej bláznivá povaha, tak hneď zavrhol akýkoľvek ďalší kontakt s ňou, hoci sa s ňou ešte neskôr omylom stretol na rande, ktoré mu dohodila Daphne, ale aj to skončilo skôr ako začalo.

Judy stvárnila príležitostná herečka Heather McDonald, známejšia skôr vďaka talk-show Chelsea Lately.

8x21 Claire French

Claire S Claire Frasier randil vďaka Lane, ktorá ho s ňou zoznámila v obchode s elektronikou. Frasierovi sa Claire páčila, ale nebol jediný muž, ktorý mal o ňu záujem, takže Frasier potreboval pomoc od Lany, aby mu Claire dohodila. Lana za to chcela, aby Frasier doučoval dejiny jej syna Kirbyho. Frasierovi sa moc extra do toho nechcelo, ale Lana mu naznačila, že ak nebude doučovanie, tak nebude ani Claire. Komplikovaným spôsobom sa Frasier nakoniec dopracoval k tomu, aby si Claire získal a začali spolu randiť.
Randenie pokračovalo úspešne, Frasier a Claire mali vzťah, ktorý vyzeral nádejne, ale všetko sa to pokazilo tým, že si Frasier uvedomil, že chce radšej rozvíjať vzťah s Lanou, takže sa s Claire rozišiel. Ona sa cítila dotknutá a sklamaná zmizla z jeho života, ale Frasier nakoniec nezískal ani Lanu, pretože začal za ňou chodiť jej bývalý manžel a ona už mala vzťahov plné zuby, tak všetkým sekla. Po tom, ako Frasier stratil obe ženy, od zúfalstva odišiel na chatu, kde sa ponoril do hlbokých filozofických úvah a analýz, prečo má vo vzťahoch stále takú smolu. Počas tejto seansy sa mu postupne zjavili ako vízie všetky ženy, s ktorými dovtedy randil. Po tom ako si vyčistil hlavu, istý čas si dal od žien pokoj.

Claire stvárnila herečka Patricia Clarkson, známa z filmov Jumanji, Zelená míľa a najnovšie trilógie Labyrint. V známych seriáloch hrala napr. v House of Cards.

09x02 Nanette Guzman

Nanette Nanette je Frasierova prvá manželka, ktorá sa mu zjavila počas filozofickej seansy na chate, kde Frasier analyzoval svoje neúspešné vzťahy. V čase, keď boli s Frasierom svoji, boli mladí a neskúsení, Frasier po čase zistil, že svadba s Nanette bola výsledkom mladíckej nerozvážnosti a po čase sa rozviedli. Nanette sa v sitkome potom ešte raz objavila, po 20 rokoch, keď sa s Frasierom náhodou stretli na jednej akcii pre deti, ktorú poriadala. Spomienky z mladosti spôsobili, že začali znovu spolu filtrovať, ale okolnosti zariadili, aby z toho nakoniec nebolo nič vážne.

Nanette stvárnila herečka Dina Waters, ktorú sme mohli vidieť vo filmoch Klub odložených žien alebo John Q - Srdce pre syna.
Neskôr sa Nanette ako Nanny G objavila v epizóde 11x15 Caught in the Act, kde ju stvárnila herečka Laurie Metcalf, ktorá si zahrala v sitkome Teória veľkého tresku.

9x17 Lisa

Lisa Rande s Lisou Frasierovi dohodili Niles a Daphne. Problém bol, že Lisa bola kedysi Nilesova pacientka, a teda z etických dôvodov nepovažoval za vhodné, aby ich mohol priamo zoznámiť. Keďže Lisa pracovala v kníhkupectve, tak tam Niles zobral Frasiera a dúfal, že medzi regálmi na seba "náhodou" narazia. Náhody a zákony schválnosti spôsobili, že Frasier a Lisa sa medzi regálmi stále obchádzali, tak Niles to vzdal a radšej odišli preč, aby si ho Lisa nevšimla. Nakoniec sa im podarilo úspešne zoznámiť, ale o Lise v ďalších epizódach nepadla ani zmienka (viď nižšie).

Lisu si zahrala herečka Bellamy Young, ktorá si zahrala v mnohých seriáloch ako napr. seriáloch Akty X, Nash Bridges, Pohotovosť, Dva a pol chlapa, Západné krídlo, NCIS, Kriminálka Miami, Stratené duše, Hrozba z temnoty, Vtierka Castle, Myšlienky vraha, či vo filme Mission: Impossible 3.

9x17 Susanna

Susanna Keď sa Frasier vrátil z kníhkupectva domov, vo svojom byte sa zoznámil so Susannou, ktorú dotiahla do Frasierovho bytu Roz. Zoznámenie vyzeralo, že dopadne dobre, ale ako sa začali baviť o umení, tak sa nezhodli v ohľade istého umelca Lockleara, ktorého Frasier uznával, ale Susanna ho neznášala, pretože ju podľa nej vykrádal, a tak urazene odišla domov a bolo po rande.

Susannu stvárnila herečka Allison Janney, ktorá si zahrala v seriáloch Zákon a poriadok, Západné krídlo, Dva a pol chlapa, Mama (hlavná úloha).

9x17 Kris

Kris Po anabáze so Susannou, Martin bol ďalší v poradí, ktorý dohodil Frasierovi rande. S Kris sa Frasier zoznámil v bare a spočiatku sa všetko vyvíjalo dobre, podľa plánu. Ale Frasier postupne zisťoval, že Kris tam má až príliš veľa kamarátov z mokrej štvrte, čo sa mu moc nepozdávalo. Kris si s kamarátmi zahrala pool a potrebovala drobné, preto poslala Frasiera do čistiarne, nech jej rozmení a tam Frasier narazil na Lisu, ktorá si tam bola zaniesť kabát, pretože nejaká ženská na výstave Lockleara poliala obrazy a niekoľko návštevníkov farbou. Ako rande s Kris dopadlo, sa už nedozvieme, Frasier z čistiarne odišiel s Lisou (viď vyššie).

Kris si zahrala herečka Bridgette Wilson-Sampras, ktorú sme mohli vidieť v seriáli Kriminálka Miami, či vo filmoch Posledný akčný hrdina, Mortal Kombat, Viem, čo ste robili minulé leto, Návštevníci: Cesta do Ameriky.

10x15 Chelsea

Chelsea Chelsea bola prvá žena, s ktorou Frasier randil po dlhšej prestávke. Zoznámili sa počas hrania squashu, najprv len ako partneri v hre, neskôr ich partnerstvo prerástlo do vzťahu a celkom im to fungovalo. Zlom nastal, keď Frasier navštívil Chelsea v jej práci, ako učiteľku telocviku. Počas rozcvičiek si všimol, že Chelsea je na žiačky veľmi prísna, najmä na tie, ktoré nemali predpoklady byť lepšie. Frasierovi sa začali vynárať spomienky na jeho vlastného telocvikára zo školy, ktorý bol veľmi podobný a nemal z toho dobrý pocit. Zašlo to až tak priďaleko, že namiesto Chelsea si začal predstavovať svojho telocvikára, čo bol pre Frasiera veľký problém. Nakoniec si to však vysvetlili, Chelsea pochopila a zdalo sa, že sa všetko vráti do normálu. Keď sa jej však Frasier priznal, že aj on bol na telocviku len veľké poleno, tak Chelsea si namiesto neho začala predstavovať nejakú svoju nemotornú žiačku, čo v konečnom dôsledku viedlo k ukončeniu vzťahu.

V úlohe Chelsea sa predstavila herečka Jeanne Tripplehorn, ktorá si zahrala vo viacerých epizódach seriálu Myšlienky vraha, či vo filmoch Základný inštinkt alebo Vodný svet, s Kevinom Costnerom v hlavnej úlohe.

10x24 Julia Wilcox

Julia Wilcox S Juliou začal Frasier randiť po dlhšej dobe ako sa spoznali v KACL, kam Julia prišla ako nová moderátorka v oblasti finančných správ. Zo začiatku zložito spolu vychádzali, Julia bola veľmi svojská povaha, Frasiera si často povýšenecky doberala, nesadla si ani s Roz, obe udržiavali len pracovný vzťah v rámci možností. Frasier a Julia došli do vzťahu až po dlhej a veľmi tŕnistej ceste, keď si uvedomili, že určité protiklady ich priťahujú. Hoci sa Roz medzitým zmierila s Juliou aspoň na úrovni "uzavretia paktu o neútočení", uvedomila si, že vzťah Frasiera s Juliou jej prekáža natoľko, že sa rozhodla odísť (dočasne) z KACL a ani s jej priateľstvom s Frasierom to nevyzeralo ružovo. Po pár dňoch si však Roz uvedomila, že odchod z KACL nič nerieši a na Frasierovi jej záleží. Prišla k nemu domov, aby mu vysvetlila danú situáciu, práve vtedy Julia bola u neho a varila večeru. Keď počula, ako sa Roz s Frasierom bavia o svojom súkromí, tak sa naštvala a odišla z Frasierovho bytu. Roz mu následne vysvetlia, čo jej prekážalo, čo nakoniec postupne viedlo k tomu, že Frasier sa s Juliou nakoniec rozišiel.

Juliu si zahrala herečka Felicity Huffman, ktorú sme mohli vidieť v seriáli Akty X, ale najmä v seriáli Zúfalé manželky, kde hrá jednu z ústredných postáv. V priebehu roku 2019 sa smutne preslávila úplatkami, ktorými mala zabezpečiť prijatie jej dcéry na vysokú školu, za čo si vo väzení odsedela dva týždne.

11x04 Ronee Lawrence

Ronee Lawrence S Ronee sa Frasier spoznal v obchode s nábytkom, lepšie povedané, stretli sa po dlhých rokoch, keď Ronee pracovala u Craneovcov ako opatrovateľka malého Frasiera a Nilesa. Frasierovi sa po rokoch zapáčila a mal záujem o vzťah s ňou, tak ju pozval k sebe domov, aby sa po rokoch lepšie spoznali. Nastal však problém, Ronee sa zapáčila aj Martinovi, ktorý jej začal silne nadbiehať, čo sa Frasierovi vôbec nepáčilo a začali o Ronee "bojovať". Nakoniec to Frasier vzdal, videl, že Ronee viac uprednostňuje Martina, takže nevidel význam sa v tom ďalej angažovať, v kontakte však nakoniec zostali, pretože Ronee a Martin spolu randili až do konca seriálu, keď sa zosobášili.

Ronee stvárnila herečka Wendie Malick, ktorá si zahrala vo viacerých seriáloch, ako napr. Pobrežná hliadka, MacGyver, Seinfeld, Akty X, V dobrom aj v zlom, Núdzové pristátie, Mama, či NCIS: New Orleans.

11x05 Ann Hodges

Ann Hodges Ann sa snažila Frasierovi dohodiť Roz, lebo už dlho nemal rande. Zoznámila ich v Nervose, Ann pracovala ako poisťovací agent, tak Frasier si myslel, že mu chce len dohodiť nejakú drahú poistku, tak povedal, že nemá záujem, na čo sa Ann zdvihla a odišla. Krátko po nej prišiel do Nervosy Kenny, chcel Frasierovi dohodiť svoju sesternicu na rande, ale Frasier nemal záujem. Keď neskôr Frasier prišiel domov, tak si uvedomil, že už má dosť rokov na to, aby niečo zmenil a tak nakoniec na rande s Ann išiel. Prišli do reštaurácie, Ann stále mlela o poisťovaní, Frasiera to moc nebavilo, chcel sa baviť aj o iných veciach. Ako Ann odišla na toaletu, v tom prišiel Kenny a predstavil Frasierovi svoju sesternicu Liz (slečnu Správnu), ktorá sa Frasierovi ihneď zapáčila a sympatie boli aj z jej strany. Pre Frasiera nastali krušné chvíle, nechcel, aby sa Liz dozvedela, že tam má vlastne rande, nastalo niekoľko komických situácií, ktoré nakoniec viedli k tomu, že rande de facto skončilo, ale dohodli sa, že sa ešte stretnú. Ich vzťah-nevzťah potom pokračoval už len účelovo, Frasier bol nakoniec rád, že sa jej nakoniec zbavil.

Ann si zahrala herečka Julia Sweeney, ktorá si zahrala v seriáloch Griffinovci, Sex v meste, Joey, či vo filmoch Gremlins 2 - Nová várka a Pulp Fiction: Historky z podsvetia.

11x05 Liz Wright (slečna Správna)

Liz (slečna Správna) Liz je Kennyho sesternica, ktorý ju chcel Frasierovi dohodiť, ten však, pokým ju nepoznal, nemal záujem, keď však s Ann chtiac-nechtiac randil v jednej reštaurácii, tak tam práve prišli Kenny s Liz a Frasier si v momente uvedomil, že s Ann spravil osudnú chybu. Liz sa mu veľmi zapáčila, z jej strany sympatie boli tiež, tak sa Frasier ocitol v zložitej situácii, z ktorej sa potreboval vymotať - teda zbaviť sa Ann a začať nadbiehať Liz, ktorú uistil, že v reštaurácii nemá žiadne rande, ale len pracovné stretnutie. Samozrejme Ann nesmel nič naznačiť, ale táto hra na dve strany bola príliš zložitá aj na Frasiera, a tak ako sa Liz nakoniec dozvedela, že Frasier tam má vlastne rande s inou ženou, tak sa zdvihla a naštvaná odišla.

Liz stvárnila herečka Krista Allen, ktorá si zahrala v mnohých seriáloch, ako napr. Tak plynie čas, Bohatí a pekní, Pobrežná hliadka, Ženatý so záväzkami, Akty X, Andromeda, Kriminálka Las Vegas, Priatelia, Smallville, Dva a pol chlapa, Monk, Hawaii 5.0, či vo viacerých filmoch pre dospelých - Emmanuelle.

11x10 Caroline

Caroline Caroline je Frasierova suseda z mrakodrapu, ktorej Frasier nadbiehal spôsobom, že svoje listy napchal do jej schránky, aby mu ich priniesla a ospravedlňoval to tým, že poštár je senilný a nevie, do ktorej schránky listy patria. Pokus vyšiel, zoznámili sa. Po nejakom čase Frasier sedel s Roz v Nervose a bavili sa o nomináciách, práve vtedy tam bola aj Caroline, tak Frasier využil príležitosť a pozval ju na slávnosť. Caroline súhlasila, ale keď Roz upozornila Frasiera, že slávnosť bude v sobotu ráno a nie večer, ako sa Frasier mylne domnieval, tak Caroline pozvanie zrušila a tým zrušila aj možnosť na potencionálne rande.
Po nejakom čase sa znovu stretli a vyzeralo to tak, že by z toho mohlo byť rande, aj niečo viac. Frasier ju pozval na drink, ale medzitým prišla k Frasierovi Ann, ktorá sa následne nešťastne zranila v jeho byte a Frasier mal obavy, že by z neho mohla vytĺcť veľké odškodné, tak bol nútený sa o ňu starať a aby zbytočne neriskoval, musel pred ňou aj zatajiť Caroline, lebo Ann by mohla žiarliť. Tak keď Caroline prišla na dohovorený drink, nešťastný Frasier jej zabuchol dvere pred nosom a tým si aj zabuchol akékoľvek šance na rande.

Caroline stvárnila herečka Lisa Thornhill, ktorá sa objavila v seriáloch ako Priatelia, Monk, Kriminálka Las Vegas, Kosti, či vo filme Križovatka smrti 3.

11x11 Natalie Blanc

Natalie Blanc Natalie je reklamná agentka, ktorá si s Frasierom dohodla natočenie reklamy. Všetko išlo ako po masle, Frasierovi sa zapáčila a dohodol si s ňou rande, ktoré však neskôr podľa jeho slov nevyšlo, Natalie musela náhle odísť domov, kvôli nejakej "rodinnej nehode" a ako sa po rande išiel prejsť, tak ju uvidel v inom bare s iným mužom.

Natalie si zahrala juhoafrická herečka Musetta Vander, ktorá sa objavila v seriáloch Babylon 5, Star Trek: Voyager, Xena, Hviezdna brána, NCIS, či vo filme Wild Wild West.

11x19 Kim

Kim S Kim sa Frasier zoznámil vďaka Roz, ktorá ho zaviedla do baru pre slobodných. Medzi Frasierom a Kim boli sympatie na prvý pohľad, Kim išla hneď na vec a skončili v jeho byte, kde pokračovali v tom, v čom začali. Pre Frasierova však Kim bola skôr len akási náplasť, ten už cítil, že mu záleží na niekom inom oveľa viac a nevedel, čo s tým má robiť. Keď do Frasierovho bytu prišla Charlotte, tak Kim v dobrom pochopila, o čo ide a s Frasierom sa priateľsky rozlúčila.

Kim stvárnila herečka Jennifer Tilly (Frasier s touto herečkou randil už aj v sitkome Cheers, ale Jennifer hrala v inej úlohe), ktorá si zahrala v mnohých epizódach seriálu Griffinovci, vidieť sme ju mohli aj v seriáli Kriminálka Las Vegas.

11x20 Charlotte Connor

Charlotte S Charlotte sa Frasier spoznal už skôr, vďaka náhode, keď Charlotte si pomýlila dvere do kancelárie s jeho dverami, ako sa však dali do rozhovoru, tak Frasier zistil, že Charlotte vlastní zoznamovaciu kanceláriu a pokúsila sa mu teda vybaviť rande s niekoľkými ženami (ktoré tu spomenuté nie sú, lebo boli to len krátkodobé záležitosti, ktoré mu boli účelovo dohodené), a hoci sa Frasier s viacerými stretol, so žiadnou to nebolo ono, tak všetky zavrhol. Frasier už začínal byť sklamaný, lebo Charlotte od neho chcela len veľa peňazí za sprostredkovanie, ale bolo to len hádzanie peňazí do vetra, až to vyústilo do situácie, že jej vykričal, že na jej praktiky by sa mala pozrieť polícia. Charlotte sa mu nakoniec priznala, že sa nachádza v zložitej situácii a ako sa rozhovorila, tak postupne sa začali zbližovať. Cesta to však bola dlhá, Charlotte bola navyše zadaná. Po viacerých anabázach (medzi ktoré patrilo aj rande s Kim) si k sebe nakoniec našli cestu a Frasier nadobudol presvedčenie, že Charlotte je konečne tá pravá, ktorú hľadal vyše 11 rokov. Charlotte v zásade nebola proti tomu, ale keďže z pracovných dôvodov sa musela presťahovať zo Seattle do Chicaga, tak sa nechcela viazať. Keď Charlotte odišla, Frasier prijal výzvu, odišiel do Chicaga za ňou, čím sa jeho životná etapa v Seattle uzavrela.

Charlotte si zahrala herečka Laura Linney, ktorá sa mihla v seriáli Zákon a poriadok, či zahrala si vo filmoch Kongo a V moci diabla.

Retrospektíva

Na záver treba spomenúť ešte niekoľko žien, ktoré v sitkome s Frasierom nerandili, objavili sa len v retrospektíve v predposlednej epizóde Crock Tales.

11x22 Lizbeth

Lizbeth Lizbeth zoznámila s Frasierom Roz, ktorá ju doviedla do jeho bytu na návštevu s tým, že možno z toho niečo bude. Sympatie rýchlo opadli, keď si zle vysvetlili vzájomné komplimenty a ako si podávali ruky, tak sa nechtiac k sebe prilepili, lebo Frasier mal ruky špinavé od lepidla. Nastala trápna chvíľka, ktorá ukončila nevydarené rande.

Táto retrospektíva sa odohráva v roku 2003, krátko na to, ako sa Niles a Daphne vrátili z medových týždňov, takže rande by sa dalo zaradiť niekde do polovice 10. série.

Lizbeth si zahrala herečka Rosie Perez, ktorá sa objavila napr. vo filme Bieli muži nevedia skákať. Rosie Perez je herečka, ktorá pôvodne mala hrať Daphne, ale produkcia pred natáčaním zmenila názor.

11x22 Evelyn Grable

Evelyn Grable S Evelyn sa Frasier práve lúčil, keď nastúpila do výťahu, odchádzala z rande, ktoré podľa Frasiera dopadlo dobre a cítil, že je to konečne tá pravá. Pred rodinou sa chválil, ako mu vyšlo rande, ale neskôr mu Evelyn zatelefonovala, že sa s ním rozchádza, takže pravá nebola.

Táto retrospektíva sa odohráva v roku 1996, rande by sa dalo zaradiť niekde do 3. alebo 4 série.

Frasier na webe

Frasier na csfd.cz

Frasier na imdb.com